Egzamin z j.niemieckiego - poziom B1

B 1

Zertifikat Deutsch ZD

Certyfikat z języka niemieckiego na poziomie B 1 Zertifikat Deutsch sprawdza zgodnie
z wytycznymi dotyczącymi wspólnych europejskich kryteriów językowych zdolność samodzielnego używania języka w sytuacjach z życia codziennego oraz w pracy. Najistotniejsza jest tutaj umiejętność komunikowania się, jednak zwraca się przy tym również uwagę na poprawność formalną. Do egzaminu mogą przystąpić osoby od szesnastego roku życia.

Podczas trzech zadań sprawdza się rozumienie różnego rodzaju tekstów z Austrii, Niemiec oraz ze Szwajcarii. Sprawdza się zarówno rozumienie ogólne, jak i rozumienie poszczególnych fragmentów.

UZUPEŁNIANIE (Sprachbausteine)

Na podstawie dwóch zadań sprawdza się gramatykę oraz znajomość słownictwa.

Czas trwania obu części: 90 minut

Na podstawie trzech zadań sprawdza się rozumienie ogólne i szczegółowe tekstów
w języku standardowym z Austrii, Niemiec i Szwajcarii.

Do zadań egzaminacyjnych należy napisanie odpowiedzi na list zgodnie z otrzymanymi czterema wytycznymi. List ocenia się według ustalonych kryteriów.

Podczas egzaminu, który przeprowadza się pojedynczo lub w parach, kandydat bierze udział w rozmowie na trzy różne tematy. Rozmowę ocenia się według ustalonych kryteriów.

Z przykładowego egzaminu na poziomie podstawowym B 1 możecie Państwo skorzystać bezpłatnie na stronie internetowej: www.osd.at

Egzaminy ÖSD są zgodne z kryteriami Rady Europy opisującymi poziomy znajomości języka:

Na stronie internetowej: www.osd.at znajdują się m.in.: