Egzamin z j.niemieckiego - poziom A1

A 1

Grundstufe Deutsch 1

Aby zdać egzamin na poziomie podstawowym A 1 kandydaci powinni potrafić komunikować się na podstawowym poziomie w prostych sytuacjach życia codziennego. Egzamin (mogą go zdawać osoby od 14 roku życia) dokumentuje kompetencję językową w zakresie najczęstszych rutynowych sytuacji, czynności oraz tematów. Sprawdzane są umiejętności czytania, słuchania, pisania oraz mówienia. Podczas egzaminowania na tym poziomie kładzie się nacisk na umiejętność czytania i słuchania.

Podczas trzech zadań sprawdza się rozumienie  autentycznych prostych tekstów różnego rodzaju z Austrii, Niemiec oraz ze Szwajcarii. Sprawdza się zarówno rozumienie ogólne, jak i rozumienie poszczególnych fragmentów.

Na podstawie trzech zadań sprawdza się rozumienie ogólne, szczegółowe i wybiórcze prostych, autentycznych, mówionych w języku standardowym tekstów o tematyce z życia codziennego z Austrii, Niemiec i Szwajcarii.

Do zadań egzaminacyjnych należy wypełnienie formularza oraz napisanie prostego tekstu. Teksty ocenia się wedle ustalonych kryteriów.

Egzamin obejmuje trzy zadania: krótkie przedstawienie się, prosty opis obrazka oraz grę z podziałem na role. Rozmowę egzaminacyjną ocenia się wedle ustalonych kryteriów.

Z przykładowego egzaminu na poziomie podstawowym A 1 możecie Państwo skorzystać bezpłatnie na stronie internetowej: www.osd.at

Egzaminy ÖSD są zgodne z kryteriami Rady  Europy opisującymi poziomy znajomości języka:

Na  stronie internetowej: www.osd.at  znajdują się m.in.: